h

"Afdrachtregeling: een goed begin, begint vooral bij de PvdA..."

24 september 2007

"Afdrachtregeling: een goed begin, begint vooral bij de PvdA..."

Kotsmisselijk wordt ik ervan: de ongenuanceerde berichten die er de laatste tijd over de SP verspreid worden. Afgelopen week was het weer raak: PvdA-minister Guusje ter Horst (Binnenlandse Zaken) begon te mekkeren over onze afdrachtregeling. Een regeling van interne solidariteit, iets wat de PvdA schijnbaar totaal vreemd is...

Volksvertegenwoordigers van de SP staan vrijwillig een groot deel van hun vergoeding af aan de partij, wat vervolgens wordt geïnvesteerd in scholingen (elk lid heeft daar recht op), drukwerk (we hebben een eigen drukkerij), en vergoedingen voor actieve leden zonder functie (ruim 40% van de 52.000 leden). Binnen de SP geldt het principe dat ieder lid dat voor de partij actief is "er niet op vooruit, maar ook niet op achteruit mag gaan" kosten die actieve leden maken kunnen zo vergoed worden. En dan nog maakt lang niet elk lid daar gebruik van, omdat onze leden namelijk geloven in solidariteit in de breedste zin van het woord. Onze betaalde volksvertegenwoordigers geven dan ook het goede voorbeeld, door zelf al vanaf 1974 de daad bij het woord te voegen.

Ook schijnen met name de Volkskrant en de Telegraaf gemakshalve te "vergeten" dat de SP een groot tegenstander is van de graaicultuur. Wij vonden bijvoorbeeld altijd al dat de vergoedingen van raadsleden, véél te hoog zijn voor het werk wat ze doen. Wist u dat raadsleden in onze gemeente maandelijks ruim 800 euro netto op hun rekening gestort krijgen? En daar hoeven ze nog niet eens iets voor te doen! En dan heb ik het niet eens gehad over alle onkostenregelingen waar de raadsleden nog aanspraak op kunnen maken. Je volk armoede laten leiden en jezelf op hun kosten verrijken, is er voor de SP niet bij! Deze vorm van zelfverrijking moet snoeihard aangepakt worden, te beginnen bij de politiek zelf.

De SP-raadsleden functioneren prima, juist met de solidaire afdrachtregeling! Ook daar schijnt nu vooral de PvdA erg veel moeite mee te hebben. Het salaris van de ministers ging afgelopen week weer eens met 10% omhoog. Ook de vergoedingen van raadsleden gaan waarschijnlijk fors omhoog...

Tegen de minister zou ik dan ook willen zeggen:
een goed begin, begint bij jezelf!!!

Erik Manders, bestuurslid SP-Venlo

17-09-2007: Giftenaftrek SP’ers volstrekt legitiem; Volkskrant schiet weer mis.
22-09-2007: SP-Eerste Kamerlid Anja Meulenbelt op haar weblog over de afdracht

U bent hier